سرخط اخبار

 مراسم ترحیم رفیق دیرین و هم‌سنگر دوران مبارزات و همکار نزدیک دوران جمهوری اسلامی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (رحمه‌الله‌علیه) رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) با حضور حضرت آیت الله خامنه ای برگزار شد. در این مراسم که اعضای خانواده و بستگان آیت‌الله  هاشمی رفسنجانی، رؤسای قوای سه‌گانه، مسئولان کشوری و لشکری و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند، قاریان، آیاتی از کلام‌الله مجید را تلاوت کردند و ذاکران اهل بیت (علیهم السلام) به مداحی پرداختند.
 رژیم سعودی در ادامه فرافکنی و طرح ادعاهای واهی خود علیه ایران یک شهروند عربستانی را به‌اتهام تأسیس یک شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای علیه عربستان و ادعای تماس با ایران به شش سال زندان محکوم کرد.
  سردارحسین سلامی، جانشین فرمانده‌ کل سپاه گفت: دستگیری چند تفنگدار شأن حقیقی نیروی دریایی سپاه نیست، ولی این حماسه برای شکست کل هیمنه استکبار در قلب خلیج فارس شکل گرفت که از جایگاه والایی برخوردار است.
 وصیت‌نامه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، توسط خانواده ایشان گشوده شد. آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در وصیت‌نامه‌اش پسر ارشد خود محسن هاشمی را به‌عنوان وصی خود تعیین و  وصایای شرعی خود را مکتوب کرده بودند.
 عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان، روز گذشته در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی به منظور شرکت در مراسم ختم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی وارد تهران شد.  محمد سرور دانش، معاون دوم رئیس‌جمهور و استاد محمد محقق، معاون دوم رئیس اجرایی در این سفر عبدالله عبدالله را همراهی کردند.
  حجت‌الاسلام احمد مازنی، عضو فراکسیون امید با اشاره به نطق خود در ۲۸ مهرماه سال جاری، گفت: به اعتقاد من راه‌حل مشکلات کشور گفت‌وگو است و این چاره دردهای مزمن در کشور و تنازعات حاکم بر فضای سیاسی است. جامعه ما به صورت تاریخی به جامعه‌ای تبدیل شده که در آن تک‌گویی و مونولوگ وجود دارد و روش دیالوگ و گفت‌وگو در آن ضعیف است  و این ریشه در روش آموزشی و تربیتی ما دارد.
 سیدعباس عراقچی در حاشیه ششمین کمیسیون مشترک برجام در وین، با یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار کرد.