نویسنده: یلدا توکلی سطح مقاله: مقدماتی دفعات بازدید: 8183 تاریخ ارسال: ۲۸/۰۸/۱۳۸۷ طبقه:  حوادث
دادن امتیاز به این مقاله:

طایفه فیوج یا سارقان ثروتمند؟


برگشت ارسال مقاله صفحه اصلی

 باند سارقین فیوج که در تمامی نقاط جهان دست به سرقت می‌زنند، باز هم پرونده‌ای جدید را رقم زدند. طایفه فیوج یکی از طایفه‌های سرشناس سارقین است که در تمامی جهان اثری از خودباقی گذاشته‌اند افراد این طایفه که همه با یکدیگر فامیل هستند و به جز پیشرفت در نحوه سرقت به چیز دیگری نمی‌اندیشند.

هرگز آنروز را از خاطر نمی‌برم که یکی از کف زنهای حرفه‌ای باند فیوج که پس از تلاش شبانه‌روز پلیس دستگیر شده بود، در مقابلمان ایستاد تا از نحوه کف‌زنی خود برایمان توضیح دهد. این کف زن جوان آنقدر کار خود را با تبحر انجام می‌داد که پس از 8 بار کف‌زنی باز هم ما متوجه این کار نشدیم. او آنقدر با سرعت پولهایی که در حال شمردن بود را در لابه‌لای انگشتانش پنهان نمود که هرگز نمی‌توان در خاطر مجسم کرد.

در حقیقت می‌توان افراد طایفه فیوج را انسانهایی تیز هوش و زرنگ نام برد که متاسفانه از استعداد خود در کارهای خلاف استفاده می‌کنند.

طایفه فیوج از کجا شکل گرفت؟

آنچه در رابطه با این طایفه بزرگ شنیده است، این می‌باشد که آنها در ابتدا در کشور هندوستان زندگی می‌کردند و کم‌کم با گسترده شدن جمعیت طایفه‌شان به کشورهای دیگر مهاجرت کردند.

آنچه مسلم است این می‌باشد که تمامی افراد این طایفه به نوعی با یکدیگر ارتباط دارند و آنچه از همه جالب‌تر است اینکه تمامی افراد خانواده‌هایی که زیر مجموعه طایفه فیوج را تشکیل می‌دهند سارق هستند.

شاید باور کردنش قدری مشکل باشد اما از کودک تا بزرگ و زن و مرد سارق هستند و آموزشهای سرقت را از کودکی دیده‌اند. در واقع این طایفه سرقت و انواع آن را به عنوان شغل خود انتخاب کرده‌اند و حاضر نیستند به هیچ عنوان دست از آن بردارند. اکثر افراد این طایفه در کشورهای مختلف دست به سرقت می‌زنند و هر چند ماهی را در کشوری به سر برده و پس از انجام چندین سرقت به کشور دیگر می‌روند.

به تمامی زبانهای دنیا آشنا هستند و می‌توانند به راحتی خود را به شکل آدمهای مختلف اهل قومیتهای متفاوت جهان در آورند. آنقدر با تبحر دست به سرقت می‌زنند که در ابتدا متوجه سرقت نخواهی شد و هنگامی پی به وقوع سرقت می‌بری که گریخته اند. طایفه فیوج در واقع سارقان ثروتمندی هستند که در تمام نقاط دنیا زندگی می‌کنند و با توجه به اینکه صدها نفر از آنها توسط پلیس کشورهای مختلف دستگیر شده‌اند ولی باز هم به عنوان سارقان ردیف اول برای پلیس مطرح هستند.

نحوه سرقت سارقان طایفه فیوج

سارقان طایفه فیوج شاید بر عکس سارقان دیگر بسیار شیک پوش و با ماشینهای مدل بالا دست به سرقت می‌زنند. برخی از آنها در جلوی بانکها به دنبال یافتن سوژه‌های مناسب کمین کرده و پس از یافتن وارد عمل شده و دست به سرقت می‌زنند. در شیوه دیگر نیز با زدن تخم‌مرغ به لباس افراد آنها را متوجه حادثه به وقوع پیوسته می‌کنند و هنگامی که طرف مشغول تمیز کردن لباسش است دست به سرقت می‌زنند.

گاهی اوقات نیز به عنوان مامور و حتی با لباس فرم جلو افرادی که از بانک خارج شده و یا به نظر آنها سوژه‌های مناسبی هستند را گرفته و بعد از پرسیدن چند سوال و جواب در بازرسی بدنی از آنها دست به سرقت می‌زنند. در شیوه‌ای دیگر نیز به عنوان توریست با توجه به تسلطی که به زبانهای خارجی دارند در موقعیتی مناسب و در خیابانی خلوت جلوی افراد را گرفته و از آنها تقاضا می‌کنند تا پول کشورشان را نشان دهند تا آنها بیشتر با پول آشنا شوند. مردم نیز به تصور اینکه به یک توریست کمک می‌کنند به توضیح در مورد پول رایج کشورشان پرداخته و دسته‌ای پول را به آنها می‌دهند تا به خوبی آن را ببینند.

سارقان حرفه‌ای نیز در فرصتی مناسب و در هنگام دیدن و ورق زدن پولها آنقدر ماهرانه کف زنی می‌کنند که فرد مقابل به هیچ عنوان متوجه نمی‌گردد. وقتی سارقان به ظاهر توریست محل را ترک می‌کنند، سوژه مورد نظر پس از شمردن پولها متوجه می‌شود که فریب خورده و پولش به سرقت رفته است. برخی اوقات نیز به عنوان مامور اداره برق، آب، گاز و تلفن یا حتی مامور بهداشت یا پلیس به درب منازل مراجعه کرده و پس از ورود به منزل دست به سرقت می‌زنند.

دستگیر چند تن از افراد باند فیوج

طی چند روز گذشته بیش از ده نفر از سارقان حرفه‌ای فیوج در اصفهان شناسایی و دستگیر شده‌اند. این سارقین با شناسایی افاغنه غیر مجاز در اصفهان به سراغ آنها رفته و به عناوین مختلف از آنها سرقت می‌نمودند. با اعلام شکایتی در این رابطه، تحقیقات پلیس آغاز و این سارقین شناسایی و دستگیر شدند. تعدادی از افراد طایفه فیوج نیز در استانهای اطراف به عنوان مامور ادارات برق، گاز، آب و مامور بهداشت به درب منازل مراجعه و دست به سرقت زده‌اند که عملیات دستگیری آنان ادامه دارد. در حقیقت هر چند این باند سارق سعی دارد با دستیابی به شیوه‌های جدید به سرقتهای متنوع دست بزند اما پلیس هر روز با ترفندهای این سارقین بیشتر آشنا شده و در راستای دستیگری عضوی از طایفه بزرگ فیوج گام بر می‌دارد.

 نسخه قابل چاپ

ارسال به میل دوستان

امتیاز این مقاله:  2.7    از 2359رای

           :powered by
designed by setiran (danial net)
برگشت